ריח של ביוב במקלחת – כל הסיבות 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

לפרטים נוספים מוזמנים להשאיר פרטים

מתמודדים עם ריחות רעים במקלחת? חשוב שתכירו את הסיבות השכיחות ביותר לבעיה. כבר בפתיחת הדברים חשוב להדגיש – ברוב המקרים לא מדובר בחוסר הגיינה. רבים מהבתים הסובלים מריחות לא נעימים בחלל המקלחת הם בתים מסודרים ונקיים במיוחד. אז מדוע בכל זאת רבים מתלוננים על ריח של ביוב במקלחת? הסיבה המרכזית היא בעיה בצנרת האינסטלציה שלכם. בשורות הבאות נגע בתופעה השכיחה – ריח של ביוב במקלחת ונכיר את הפתרונות שיאפשרו לכם להתגבר על הבעיה לגמרי בעצמכם. לא מצליחים לפתור את הבעיה? נגע במספר טיפים פשוטים שיעזרו לכם לבחור נכון אינסטלטור מקצועי. 

ביוב הבית מוביל מים שאינם נקיים, ולעיתים מסריחים!

ראשית, חשוב לפתוח ולומר כי מערכת האינסטלציה בחלל המקלחת מובילה מים דלוחים, אשר ברוב המקרים אינם נקיים במיוחד. אם יש לכם שירותים בחדר המקלחת, הסיכוי שתסבלו מריחות לא נעימים עולה משמעותית. צנרת השירותים היא מערכת המיועדת למים הכוללים הפרשות. המערכת מחוברת לצנרת ציבורית גדולה המובילה את ההפרשות לפתחי ניקוז גדולים בבטן האדמה. אז מדוע לא בכל חללי השירותים אין ריח רע? הסיבה לכך היא בעיקר פקק ייעודי למניעת ריחות, מה שמוביל אותנו לסיבה הראשונה בגינה רביבם מתמודדים עם ריח של ביוב במקלחת. 

הסיבה הראשונה: פקק מגן ריח שאינו תקין 

אחת הסיבות השכיחות ביותר לריח של ביוב במקלחת היא בעיה בפקק הייעודי למניעת ריחות. בכל חדרי הרחצה והשירותים יש פתח ניקוז ופקק ייעודי. מטרתו של הפקק הוא למנוע את עלייתם של הריחות הלא נעימים אל פנים חלל המקלחת. חשוב להדגיש כי הפקק יכול לזוז, או אף להישבר במקרים חריגים. כל תזוזה עשויה לפגוע בפעילותו ולמנוע ממנו למנוע באופן הרמטי את עליית הריחות. לכן, אם גם אתם סובלים מריח של ביוב במקלחת, הדבר הראשון שעליכם לעשות זה לבדוק את תקינותו של הפקק שלכם. הפקק לא תקין מכל סיבה שהיא? ניתן להחליפו בקלות רבה. לפני שאתם ממהרים לקנות פקק חדש, וודאו שהוא אכן לא תקין, ואין מדובר בתזוזה קלה בלבד. 

ריח של ביוב

הסיבה השנייה: סתימות פנימיות

סיבה נוספת ושכיחה לא פחות לעלייתם של ריחות לא נעימים לחלל המקלחת היא סתימות פנימיות במערכת הביוב הביתית. אנשים רבים המדווחים על ריח של ביוב במקלחת, מזמינים אינסטלטור מקצועי אשר מגלה כי קיימת סתימה פנימית הגורמת להצטברות של לכלוך רב, מה שמוביל לריחות לא נעימים. ברוב המקרים מדובר על סתימות קטנות שאינן כוללות מניעה מוחלטת של המים, מה שמקשה על הליך זיהוי הבעיה. אינסטלטור מקצועי ידע לזהות את הבעיה ולהתגבר גם על סתימות קלות הממוקמות עמוק במערכת הביוב הביתית שלכם. 

הסיבה השלישית: עובש

אם לא די בכך, ישנה עוד סיבה הגורמת לריחות לא נעימים בחדר המקלחת, והיא היווצרות של עובש. חדר הרחצה הוא החלל הלח ביותר בבית, ולכן ישנה נטייה להיווצרות עובש. אנשים רבים לא מקפידים לאוורר את חדר הרחצה לאחר סיום המקלחת, מה שיוצר לחות שנשארת בחלל זמן ממושך. הלחות יוצרת עם הזמן עובש של ממש, מה שמשפיע מאוד על הריח בחלל. מתמודדים עם ריח של ביוב במקלחת? נסו לחפש סימני עובש. אם תמצאו, ייתכן שמצאתם גם את הפתרון המדוייק עבורכם. ניתן להסיר עובש בעזרת אקונומיקה ושמירה על איוורור תמידי של החלל. 

סדר פעולות לפני הזמנת אינסטלטור 

רגע לפני שאתם מזעיקים את האינסטלטור להתמודדות עם בעיית הריח במקלחת שלכם, חשוב שתכירו מספר פעולות בסיסיות שתוכלו לבצע בעצמכם. פעולות אלו מצליחות לא אחת לפתור את הבעיה. הנה לכם שלבי הפעולה הפשוטים:

  1. בדקו את הפקק המיועד למנוע ריחות 

כפי שציינו מעלה, פקק תקול לא ימנע מהריחות הלא נעימים לעלות. לכן, חשוב לבדוק את מצבו. במידה והוא אכן לא תקין, ניתן להחליף אותו בקלות. כיום יש מבחר סוגים שונים של פקקים למניעת ריח. התייעצו עם איש מקצוע ובחרו את הפקק המתאים ביותר עבור החלל שלכם. 

     2. נקו היטב את פתחי הניקוז 

לכלוכים רבים בפתחי הניקוז לא אחת גוררים ריחות לא נעימים. רוצים להיות בטוחים שזאת לא הבעיה? חשוב לנקות היטב את כלל הפתחים הקיימים בחלל. ניתן לנקות באמצעות כלים פשוטים הקיימים בכל בית תוך שימוש באקונומיקה לניקוי יסודי. 

     3. וודאו שאין עובש בחלל

מעבר לעובדה כי העובש אינו אסתטי במיוחד, הוא גם גורם לריחות לא נעימים. וודאו שהחלל ריק מעובש ומאוורר היטב. במידה ויש עובש בחלל, ניתן להתגבר עליו באמצעות ספוג עם אקונומיקה. חשוב לוודא שאתם מקפידים לאוורר את החלל על מנת למנוע את חזרתו בעתיד. 

עדיין יש ריח של ביוב במקלחת? הזמינו אינסטלטור מקצועי!

אם השלמתם את כלל הבדיקות והפעולות הנדרשות ועדיין לא הצלחתם להתגבר על הריח, כדאי להיעזר באינסטלטור מקצועי. אינסטלטור מקצועי שעבר בהצלחה את כל שלבי ההכשרה הוא אינסטלטור מוסמך. וודאו שאתם בוחרים באינסטלטורים מוסמכים בלבד. הם ידעו לתת מענה לכל צורך במערכת האינסטלציה הביתית שלכם. בחירה נכונה באיש מקצוע מיומן תבטיח לכם התמודדות מדוייקת עם הבעיה שתמנע את הישנות ריח של ביוב במקלחת לצמיתות. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

מיגו אחזקות- אינסטלציה

אצלנו תמצאו את הפתרון לאחזקת הבית- עבודות אינסטלציה, שיפצים כלליים, עיצוב בגבס, מכירה והתקנה של ברזים מעוצבים ומוצרים נוספים. עם נסיון של מעל עשור בתחום, אנחנו כאן לתת לכם שירות ברמה הגבוהה ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו איתנו קשר