פתיחת סתימה בפתח ניקוז

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

לפרטים נוספים מוזמנים להשאיר פרטים

אין דבר מרגיז יותר, אשר להיכנס לחדר הרחצה ולגלות כי היא סתומה. השיער נושר וישנם כאלה שאינם אוספים את השיער שנשר בפתחי הניקוז או יותר נכון ברשת, מה שגורם עם הזמן לסתימה. גם לכלוך שנשטף במקלחת כגון: סבון, מרכך שיער  ושומן גוף גורמים עם הזמן לסתימה. אם גם אתם נקלעתם לכזאת סיטואציה, יש לנסות ולפתוח את הסתימה בעזרת פומפה. במידה והסתימה אינה יורדת, יש להזמין אינסטלטור, אשר יבצע פתיחת סתימה בפתח ניקוז. לרוב האינסטלטור, יפתח את הסתיה באמצעות קפיץ ספיראלה חשמלי ועוד כלים מקצועיים שהוא מחזיק בהם . אם הבעיה היא חמורה יותר, הוא יבדוק את האפשרות להחלפת פתח ניקוז, או אם קיימת בעיה בצנרת עצמה.

פתיחת סתימות בפתחי ניקוז שונים בבית

יש לנו פתחי ניקוז גם בכיור במטבח, בכיור חדר הרחצה, במקלחת, באמבטיה, במרפסת ובמכונת הכביסה שלנו. אם דובר בפתח הניקוז של מכונת הכביסה, ייתכן כי מדובר בפתרון פשוט, כמו חפצים שהיו בכיסי הבגדים ושכחו להוציא אותם, והחפצים הללו, חדרו לצינור הניקוז וסתמו אותו. במקרה זה, ניתן לפרק את הצינור ולמשוך ממנו את החפצים השונים שסותמים את פתח הניקוז. ניתן גם בעזרת פומפה לבצע פעולת שאיבה ולגרום לסתימה להיפלט החוצה. לעיתים הבעיה היא אף פשוטה יותר, אם הצינור של הניקוז במכונת הכביסה אינו עוד בזווית ישרה, מה שלא מאפשר לו להזרים את המים לניקוז של מכונת הכביסה.

פתיחת סתימה בפתח

כיצד נימנע מסתימה בפתח הניקוז באמבטיה?

במידה וניסיתם את השיטות הביתיות של פתיחת סתימה בפתח ניקוז, הזנתם אינסטלטור, זו ההזדמנות שלכם לבקש ממנו שיבדוק עבורכם את שאר פתחי הניקוז בביתכם.השאלה היא, כיצד נוכל לתחזק נכון את פתחי הניקוז ולהימנע מהזנת אינסטלטור? יש לשטוף  היטב את המסננת של פתח הניקוז לאחר כל שימוש באמבטיה. תוכלו לשפוך מים רותחים די פעם בפתח הניקוז, מה שיסייע לשומן להיות נמס ולאפשר זרימה חלקה של מים לפתח הניקוז. לעיתים הבעיה טמונה בסיפון של הכיור. ייתכן כי הסיפון כה ישן או מלוכלך שתצטרכו להזמין אינסטלאטור אשר יקבע לכם אם תצטרכו להחליף סיפון חדש.

מהי קופסת הביקורת וכיצד היא קשורה לסתימות?

קופסת הביקורת, נמצאת בחדר הרחצה ובשירותים שלכם. האינסטלטור שתזמינו, יבדוק את קופסת הביקורת ויחדיר קפיץ מיוחד (ספיראלה) עד שיתקל במה שגורם לסתימה. האינסטלטור יסובב את הקפיץ יסובב אותו ויאסוף את הלכלוך או השיער שגרם לחסימה של המים. יש לציין, כי קיימות סתימות קלות והן סתימות בפתחי הניקוז של כיור המטבח, כיור המקלחת, פתח הניקוז במקלחת או בפתח ניקוז של האמבטיה. אלה הן סתימות פשוטות שקל לפתוח, אך ישנן סתימות קשות שלא ניתן לפתוח אותן באמצעות מכשירים ידניים, כך שכאן יש להשתמש בציוד משוכלל כגון מצלמות בעלות סיבים אופטיים, אשר באמצעותן ניתן לראות היכן הסתימה. פתיחה של סתימה קשה אורכות לפחות שעתיים, לעומת פתיחת סתימה בפתח ניקוז, אשר אורכת זמן קצר.

בחרו נכון חומרים לפתיחת סתימות בפתחי הניקוז

ניתן למצוא היום בשוק חומרים כימיים שונים המסייעים בפתיחה של הסתימות בכיורים או בפתח הניקוז באמבטיה או במקלחת. למשל, סודה קאוסטית. יש לפזר את האבקה בדיוק בפתח הניקוז, ולאחר מכן שפכו על הפתח מים רותחים. שיו לב כי מדובר על תרכובת כימית, אשר עשויה להזיק לבריאותכם, כך שעליכם ללבוש כפפות ולהימנע מנשימת האדים של החומצה שנגרמת מהתרכובת. האינסטלטורים, אינם ממליצים על שימוש תכוף בסודה קאוסטית, היות ולעיתים תרכובת זו, גורמת לסתימה להתקשח ולהיות גוש, מה שיחמיר את  המצב. לעיתים גם חומצת מלח עשויה לסייע לפתיחת סתימה בפתחי הניקוז, אך הבעיה היא שהיא אף עשויה להמיס את הגומיות ואף לגרום לנזילות, כך שהשימוש בה אינו מומלץ.

מתי יש להזמין אינסטלטור?

כולנו איננו מעוניינים שללם מאות שקלים על ביקור של אינסטלטור מוסמך, במיוחד כאשר מדובר בפתיחה של סתימה קלה שלרוב נגרמת בפתחי הניקוז השונים בבית. לכן, ננסה את כל האפשרויות המוכרות לכולנו, אם באמצעות הפומפה הביתית, קפיץ או ספיראלה מיוחדת לפתיחת סתימות ,פירוק הסיפון וניקויו. במידה וכל אלה אינם מסייעים, הסתימה עדיין נשארת, הזינו אינסטלאטור, כי יתכן שמדובר בבעיה חמורה יותר ויש להשתמש בציוד אחר שהוא משוכלל יותר..

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

מיגו אחזקות- אינסטלציה

אצלנו תמצאו את הפתרון לאחזקת הבית- עבודות אינסטלציה, שיפצים כלליים, עיצוב בגבס, מכירה והתקנה של ברזים מעוצבים ומוצרים נוספים. עם נסיון של מעל עשור בתחום, אנחנו כאן לתת לכם שירות ברמה הגבוהה ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו איתנו קשר