פתיחת סתימה בכיור מטבח

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

לפרטים נוספים מוזמנים להשאיר פרטים

מתמודדים עם סתימה בכיור המטבח שלכם? בשורות הבאות נכיר מקרוב את הסיבות השכיחות ביותר לכך ונגע בפתרונות השונים. אנשים רבים ממהרים להזמין אינסטלטור להתמודדות עם כל בעיה בצנרת הביתית. אך חשוב להדגיש כי כאשר מדובר בסתימה בכיור המטבח, לא אחת תוכלו להתגבר עליה לגמרי בעצמכם.

בכל זאת צריכים אינסטלטור? חשוב לדעת לבחור נכון את האינסטלטור המקצועי ביותר שידע לתת לכם שירות מדוייק תוך שמירה על מערכות הצנרת בביתכם. בשורות הבאות נרחיב על כלל הנקודות הללו. 

פתיחת סתימה בכיור מטבח

הכירו את מערכת האינסטלציה הביתית שלכם

תחילה חשוב להקדים היכרות קצרה עם מערכות האינסטלציה הביתיות. מערכת אינסטלציה ביתית היא מערכת הכוללת צינורות ומטרתה להוביל את כל המים מדירתכם אל מוקד ניקוז ציבורי. הצינורות השונים ממוקמים בקירות ומתחת לריצוף הדירה. חשוב לדעת כי לא כל הצינורות זהים במערכת הביתית. ישנם צינורות המיועדים למי שפכים, וישנם כאלה המיועדים למי דלוחין. מי שפכים הם מים הכוללים הפרשות, ולכן חשוב שהצנרת באזורים אלה תהיה עבה. המטרה היא לאפשר לכלל ההפרשות לעבור לצנרת הציבורית ללא כל בעיה.

לעומת זאת, באזורים בהם עובדים מי דלוחין, כלומר מים ללא הפרשות משמעותיות, הצנרת דקה. בכיורי הבית עוברים על פי רוב מי דלוחין, ולכן הצנרת דקה יותר בהשוואה לצנרת השירותים, שם עוברים מי שפכים. 

הסיבות השכיחות ביותר לסתימות במטבח

מתמודדים עם בעיית אינסטלציה ונדרשים להזמין שירותי פתיחת סתימה בכיור מטבח? חשוב לדעת כי מדובר בצנרת דקה המיועדת להובלת מים ללא הפרשות. ברוב המקרים הסיבה לסתימות חוזרות ונשנות במטבח היא חדירת שאריות מזון לפנים הצנרת. הצטברות של מזון יגרור אט אט האטה בזרימת המים, עד שתהיה סתימה של ממש.

לכן, כפעולת מנע חשוב מאוד לוודא שדאקיות המזון נשארות מחוץ לצנרת המטבח שלכם. ישנן לא מעט דרכים לעשות זאת, השכיחה ביותר היא לשים מעין מסננת ייעודית בפתח הניקוז. בעזרת מסננת זו, רק המים יוכלו לעבור לפנים הצנרת בעוד ששאר שאריות המזון יתפסו במסננת. ניתן לשלוף את המסננת בקלות ולשטוף אותה. 

פתיחת סתימה בכיור

כמה מהשיטות הפשוטות שיעזרו להתגבר על הבעיה

בשורות הבאות נכיר כמה מהשיטות הטובות ביותר להתמודדות עצמאית ולהשלמת הליך פתיחת סתימה בכיור מטבח. רגע לפני שאתם מזמינים את האינסטלטור שלכם, נסו את השיטות הבאות:

  • שימוש בפומפה

עד לפני מספר שנים בכל בית הייתה פומפה. בשנים האחרונות כלי זה הפך פחות שימושי, אך ללא ספק הוא יכול להעניק פיתרון להתמודדות עם סתימות קלות במטבח. יש לכם פומפה בבית? כדאי לנסות להשלים בעזרתה הליך פתיחת סתימה בכיור מטבח. במקרים הפשוטים, היא תצליח להתגבר על הבעיה. 

  • שימוש בשלל תכשירים ייעודיים

כיום יש לא מעט תכשירים שונים המיועדים להתמודדות עצמאית עם סתימות בכל צנרת הבית. תכשירים אלה על פי רוב כוללים שפיכה אל עבר פתח הניקוז הסתום והמתנה של מספר שעות. ישנם גם תכשירים הכוללים שילוב עם מים רותחים, חשוב לבדוק היטב את הוראות השימוש שמציע היצרן. גם שיטה זו תצליח לסייע להתמודדות עם בעיות אינסטלציה פשוטות במטבח שלכם. 

  • שימוש במים חמים 

שיטה נוספת ושכיחה במיוחד היא שימוש בכמות גדולה של מים רותחים. בשביל להבין את פעילותם של המים הרותחים בצנרת שלכם, חשוב להקדים נקודה חשובה. אחד הגורמים השכיחים ביותר לסתימות בצנרת המטבח הוא הצטברות של שומנים. כאשר השומן מתקרר הוא מתקשה והופך למעין גוש קשיח שמונע מהמים לזרום בחופשיות באופן טבעי. רגילים לשפוך שמן לניקוז הכיור שלכם? חשוב להימנע מכך! המים הרותחים יסייעו בהפשרה של גושי השומן ויסייעו להתמודדות עם הבעיה. חשוב לשפוך כמות גדולה של מים רותחים במטרה להשלמת הליך פתיחת סתימה בכיור מטבח.

  • פתיחת הסיפון וניקויו 

השיטה האחרונה כוללת קצת מעבר – פתיחת הסיפון הממוקם תחת כיור המטבח שלכם. חשוב להדגיש כי הסיפון מלא במים, וברוב המקרים הם לא נקיים במיוחד. לכן, לפני שאתם ממהרים לפתוח את הסיפון, חשוב לוודא שיש דלי מתחת לקליטת כל המים במטרה למנוע רטיבות ולכלוך מיותר. לאחר פתיחת הסיפון חשוב לנקותו היטב ולנקות את כלל הצנרת באזור. 

אל תתפשרו על מקצועיות האינסטלטור שלכם!

ניסיתם להשלים את הליך פתיחת סתימה בכיור מטבח בכוחות עצמכם אך ללא הצלחה? כנראה שמדובר בסתימה מורכבת. במקרים אלה חשוב להזעיק אינסטלטור מקצועי שידע לאבחן את הבעיה במדוייק ולהתגבר עליה תוך זמן קצר. חשוב להדגיש כי לא כל אינסטלטור נוא אינסטלטור מוסמך. יש לא מעט בעלי מקצוע שמציגים את עצמם כבעלי מקצוע מוסמכים למרות שלא עברו שום הכשרה.

אינסטלטור שאינו מקצועי עלול לטעות באיבחון הבעיה ולטםל בה בצורה שאינה מיטבית ומדויקת. ברוב המקרים, הבעיה תחזור על עצמה תוך זמן קצר או שהנזק שיווצר בעקבות חוסר המקצועיות יהיה אף גדול יותר משהיה בהתחלה. לכן, חשוב מאוד לדעת לבחור נכון אינסטלטור מקצועי ומוסמך! אל תתביישו לבקש לראות תעודות נדרשות המוכיחות כי הוא אכן עבר את מלוא ההכשרה. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

מיגו אחזקות- אינסטלציה

אצלנו תמצאו את הפתרון לאחזקת הבית- עבודות אינסטלציה, שיפצים כלליים, עיצוב בגבס, מכירה והתקנה של ברזים מעוצבים ומוצרים נוספים. עם נסיון של מעל עשור בתחום, אנחנו כאן לתת לכם שירות ברמה הגבוהה ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו איתנו קשר