מערכת ביוב ביתית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

לפרטים נוספים מוזמנים להשאיר פרטים

מערכת הביוב הביתית שלכם כוללת לא מעט צינורות תת קרקעיים המובילים את הפסולת המימית של דירתכם אל עבר מוקד ביוב ציבורי. מערכת זו מיועדת להובלת מי דלוחין ומי שפכין, עליהם נרחיב בהמשך. כמו כן חשוב לדעת כי בשנים האחרונות חלו שינויים רבים במערכות הצנרת הביתיות. אחד המשמעותיים שבהם הוא המעבר מצנרת מתכתית לצנרת העשויה פלסטיק. רוצים להכיר מקרוב את מערכת הביוב הביתית שלכם? בשורות הבאות תקבלו את כל המידע הנדרש לשמירה נכונה על המערך התת רצפתי ללא בעיות, תקלות, נזילות או סתימות. 

מוקדי זרימת מים למערכת הביוב הביתית

ראשית, חשוב לפתוח בהיכרות מעמיקה עם מערכת ביוב ביתית. לאחר שנכיר היטב את המערכת, נגע במספר דגשים חשובים שיעזרו לכם לשמור עליה בצורה מיטבית. אז מערכת הביוב הביתית שלכם עשויה מצינורות בקטרים שונים. מערכות הצנרת מיועדות לקליטת כל המים בהם אתם עושים שימוש בדירה. המוקדים המרכזיים הם:

  • מקלחות

  • שירותים

  • כיורים

מגוון צינורות בגדלים שונים 

מערכות האינסטלציה הקיימות כיום מותאמות בקטרים שונים בהתאם לצרכים השונים בכל נקודת מים. צנרת השירותים גדולה משמעותית מצנרת הכיור. כלל המערכות מובילות את כל המים בהם אתם עושים שימוש למערכת ביוב ציבורית. חשוב להדגיש כי לא אחת קורה שהמערכת הביתית שלכם תקינה לחלוטין, אך בכל זאת אתם סובלים מסתימות או אף מהצפות. ברוב הפעמים מדובר בבעיות משמעותיות יותר הממוקמות במערכות צנרת גדולות באזור המגורים שלכם. כפי שהזכרנו מעלה, מערכת ביוב ביתית מתחברת למערכת ביוב ציבורית. כאשר ישנה בעיה במערכת הביוב הציבורית, הדבר עלול להשפיע על פנים הדירה שלכם. 

מערכת ביוב

בעיות אינסטלציה במערכות הביוב הציבוריות – מה עושים? 

במצב בו המערכת הביתית מושפעת מבעיה במערכת הציבורית, אינסטלטור מקצועי ככל שיהיה הוא אינו הפיתרון עבורכם. בעיות אינסטלציה גדולות הממוקמות בבטן האדמה נפתרות בסיוע של משאית אינסטלציה גדולה הנקראת ביובית. משאית זו כוללת מיכל מים גדול ומספר צינורות. בעזרת הצינורות הארוכים היא מצליחה להגיע למקור הבעיה ולבצע שלל פעולות להתמודדות עימה. אחד הפתרונות השכיחים ביותר הוא שאיבה בעוצמה רבה של מוקד הסתימה. פיתרון נוסף הוא הזרמה של מים רבים בלחץ גבוה. הזרמת המים מיועדת להוזזה של מוקד הבעיה ושחרור הלחץ. במקרים חריגים, הביובית יכולה להזרים מים חמים בלחץ גבוה, מה שיסייע להתמודדות עם הבעיות המורכבות ביותר. 

מי שפכים לעומת מי דלוחין – ההבדלים בצנרת!

המערכת הביתית שלכם מיועדת לקלוט מי שפכים ומי דלוחין. מי שפכים הם מים הכוללים הפרשות שונות, לרוב המים המגיעים מתאי השירותים. מערכת המיועדת למי שפכים אינה דומה למערכת המיועדת למי דלוחין. מי דלוחין הם מים די נקיים אשר ברוב המקרים מגיעים מהמקלחות ומהכיורים. מים אלה אינם כוללים הפרשות ולכן המערכות שלהם בהתאם. במילים אחרות, לפני שאתם מחליטים להחליף את הצנרת הביתית, חשוב לוודא כי האינסטלטור שלכם מגיע מצוייד עם מערכות צנרת רבות הכוללות צנרות המיועדות למי דלוחין ולמי שפכים. שימוש לא נכון בצנרות שאינן מיועדות למקום, או ייקרו באופן משמעותי את העבודה ללא כל צורך, או יגררו בעיות וסתימות רבות בתדירות גבוהה. 

הכירו את כל נושא השיפועים

נקודה נוספת וחשובה במיוחד שאתם חייבים להכיר אודות מערכת ביוב ביתית היא כל נושא השיפועים. מערכות האינסטלציה הביתיות חייבות להיות מותקנות בשיפועים נכונים כאשר המוקד הגבוה ביותר הוא מוקד קליטת המים. המטרה בשיפועים היא להבטיח את זרימתם התקינה של המים וירידתם במהירות אל עבר המערכות הציבוריות. מערכות ביתיות שאינן כוללות את השיפועים הללו עלולות ליצור בעיות רבות, נזילות וסתימות תדירות. לכן, קיימת חשיבות רבה להקפיד על כל נושא השיפועים. שיפוע שאינו מדוייק יצור בעיות בעתיד!

מערכת ביוב ביתית מתחת לריצוף הדירה 

חשוב להדגיש כי המערכות ממוקמות מתחת למרצפות דירתכם. לכן, כל עבודה במערכת הביוב הביתית מצריכה גישה וכוללת פתיחה של הריצוף. הסיבה המרכזית בגינה המערכות ממוקמות מתחת לריצוף היא למניעת ריחות לא נעימים ושלל פגיעות ונזילות בצינורות. כמו כן חשוב לדעת כי הצינורות חייבים להיות ממוקמים תחת שכבת עיבוי שמטרתה העיקרית היא לשמור עליהם שלמים. שכבת העיבוי נעשית ברוב המקרים בעזרת חול או בטון. לפני שחוזרים לרצף, חשוב לוודא שהצינורות מוגנים היטב בשכבה שמטרתה היא גם להשוות גובה וגם להבטיח את השמירה המיטבית על הצינורות. מוזמנים להיכנס למחירון-אינסטלטורים.

הכירו את המערכות המתקדמות ובחרו נכון!

מתכננים להחליף את מערכת ביוב ביתית? חשוב לדעת שכיום יש לא מעט אפשרויות לבחירה. אחת האפשרויות השכיחות ביותר היא מערכת sp. מערכת זו עשויה פלסטיק איכותי ונחשבת לאהובה על ידי אינסטלטורים רבים מהשנים האחרונות. בחירה נכונה של מערכות איכותיות תבטיח לכם שקט ארוך טווח. לאחר בחירה נכונה, כל שנותר לכם זה לבחור נכון את איש המקצוע שלכם שידע להתקין את המערכות בצורה תקינה תוך הקפדה על שיפועים נדרשים, חיבורים מדוייקים וכמובן כיסוי מלא לצנרות שלא יפגעו בעת עבודת הריצוף עליהם. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

מיגו אחזקות- אינסטלציה

אצלנו תמצאו את הפתרון לאחזקת הבית- עבודות אינסטלציה, שיפצים כלליים, עיצוב בגבס, מכירה והתקנה של ברזים מעוצבים ומוצרים נוספים. עם נסיון של מעל עשור בתחום, אנחנו כאן לתת לכם שירות ברמה הגבוהה ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו איתנו קשר