הקמת מערכות מים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

לפרטים נוספים מוזמנים להשאיר פרטים

הרבה לפני אכלוס הנכס וכבר בבניה עצמה, אחד הדברים החשובים ביותר הוא הקמת מערכות מים.  מדובר על עבודה אשר מצריכה תכנון ודיוק רב ועל המומחים בתחום הקמה של מערכות מים יש לעבוד לפי תכנית המבנה, מה שמצריך ידע רב. יש להתייחס לשיפועים וכן, חברה המתמחה בהקמה של מערכות וצנרת מים, עליה לתת דגש על איכות הצנרת כגון חומר פלסטי מיוחד אשר מתאפיין בקשיחות וחוזק רב לאורך שנים.

ישנם מקרים אשר בהם יש להחליף מחדש את מערכת צנרת המים, במיוחד בדירות או בתים שמאז בנייתם לא הוחלפה הצנרת, בערך תקופה של בין 15-20 שנים, כאשר הצנרת הייתה מברזל, אשר החליד ונסדק עם השנים.

הקמת תשתיות ומערכות מים זה לא עניין של מה בכך

אחת המערכות החשובות ביותר, אם לא החשובות מכולן היא מערכת המים. ללא מים, אף מבנה אינו יכול להתקיים, אם במגזר הפרטי ואם במגזר העסקי והציבורי. לכן, יש לבחור נכון חברה המבצעת הקמת מערכות מים, שהיא וותיקה ומומלצת. כאשר התשתיות הן איכותיות, הן ישפיעו על איכות החיים של כל דייר, בעל עסק, או מבנה ציבורי. יש לציין, כי תשתיות המים, חייבות להיות מתוחזקות באמצעות חברה מקצועית ולכן, מומלץ לשאול אם מי שהתקין עבורכם את תשתיות המים, מתמחה גם באחזקתן השוטפת. ככל שתאספו יותר מידע, כך תוכלו להבין כי החברה שבחרתם לביצוע של מערכות ותשתיות מים היא חברה מקצועית ואמינה.

השלבים השונים בהתקנתן של מערכות מים

אם אתם מתכננים הקמת מערכות מים במבנה חדש או כזה שהוא ישן, ויש להחליף את מערכת המים, עליכם לדעת מהם השלבים של פעולה זו. השלב הראשון, הוא סגירת השיבר הראשי של המים, ניקוז  עודפי המים מצנרת המים והברזים. השלב השני הוא קביעה של נקודות חיבור המים, היכן הן מתחילות והיכן הן מסתיימות. יש לוודא, כי ישנם מקומות מאחורי הקירות ולחבר יש מספיק חומרי גלם חיוניים לביצוע עבודה מורכבת זו. השלב השלישי הוא לקדוח חורים להתקנת הצנרת ועל החברה לוודא כי הקידוחים הם אכן בקוטר המתאים של הצנרת המיועדת למים. יש למדוד את הצנרת ולחתוך אותה לפי המידות ולבצע בהם חיבור חזק. חומרי הגלם הם חשובים ויש לוודא כי הם איכותיים ומתאימים לתו התקן הישראלי.

הקמת מערכות מים

דברים שיש לדעת התקנת מערכת מים במבנה

כאשר מחברים צנרת מים חדשה לצנרת מים קיימת, יש לוודא, כי צנרת המים הישנה נקייה, מה שימנוע מהיוצרותן של סתימות או  ליקויים אחרים. זו הסיבה שעל הקבלן שנטל על עצמו את עבודת הקמת מערכות מים, יבצע את הבדיקה המקיפה לאיתור תקלות ולטיפולן. כאשר כל חומרים התייבשו, על קבלן האינסטליה לבצע בדיקה נוספת ואחרונה כגון:

  • בדיקת אספקת המים
  • בדיקה אם קיימות נזילות בחיבורים
  • ייבוש הצנרת ותיקון דליפות (במידה ויש כאלה)

אילו סוגים של מערכות מים קיימים?

ישנם כמה סוגים של מערכות מים. למשל,  מערכות טיהור מים, אשר תפקיד הוא לסנן את המים ולהסיר מהם לכלוך, חומרים כימיים ואבנית. פעולה זו, תגרום למים להיות איכותיים ובריאים יותר. המערכת השנייה היא מערכת מים חמים, אשר מספקת מים חמים בכל שעות היממה. גם מערכת מים קרים קיימת בשוק, כאשר הכוונה היא מים קרים ומרעננים לבתים פרטיים, בתי עסק ולמגזר הציבורי. ישנ מערכות נוספות של טיהור מים כגון מערכת אוסמוזה הפוכה, אשר מסננת היטב את המים מרעלים, אבנית וחלקיקים מיקרוסקופיים. לפני שתחליטו על הצרכים שלכם מבחינת מערכת המים, מוטב לברר פרטים אצל חברות הקמת מערכות מים, כך שתוכלו למצוא חברות העוסקות בתחומים ספציפיים.

קריטריונים נכונים אשר ינחו אתכם לבחירה נכונה

יש לוודא כי החברה המתמחה בהתקנת מערכות מים ותשתיות, היא בעלת רישיון מתאים. בררו בקרב חברות נוספות וקבלו לפחות בין 3-4 הצעות מחיר. יש לברר אם החברה שבה אתם מעוניינים לבחור, משתמשת עם חומרים איכותיים שהם בעלי תו תקן ישראלי. בררו לגבי תקופת האחריות, תחזוקה ותיקונים.  יש לדעת, כי העלויות של התקנת סוגים שונים של מערכות מים משתנות, בהתאם לגודל המבנה ולצרכים של כל אחד. יש לשים לב להוראות של החברה שאותה שכרתם ואשר ביצעה עבורכם את הקמת המערכת, על מנת לשמור עליה מפני תקלות.

מערכות מים חכמות

היום קיימות טכנולוגיות מתקדמו גם במערכות המים. לדוגמא,  מערכת אינסטלציה חכמה אשר משפרת את יעילותה של מערכת המים. מדובר על שליטת בקרה טובה כמו זיהוי דליפות ונזילות, שליטה בטמפרטורת המים, ועד לכיבוי ברזי המים מרחוק ממש כמו בשיטת "בית חכם" באמצעות הטלפון החכם שלכם. למעשה, מערכות מים חכמות, אף מסייעות בצריכה של מים ואנרגיה ושמירה על הסביבה. כאשר תתינו את מערכת המים החכמצה שלכם, תוכלו להפעיל אותה ע"י  האפליקציה שתורידו בטלפו החכם שברשותכם.  מערכת חכמה של מים, תסייע לכם בחיסכון  בהוצאות, היות והיא מתריאה כבר ברגע שמתגלה תקלה בצנרת.

לסיכום – מערכת מים איכותית תשדרג לכם את איכות החיים

חשוב להשקיע במערכות מים מתקדמות, אם בבית או בעסק. יש לברר לגבי וגים שונים של מערכות מים חדשניות ולבחור את המערכת שתתאים לכם כמו כפפה ליד, מבחינת הצרכים, המבנה, התקציב ועוד. תוכלו ליהנות ממים נקיים אשר יסייעו לבריאותכם ובראות הסובבים ולהתקדם בטכנולוגיה שתחסוך לכם המון מכל הבחינות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

מיגו אחזקות- אינסטלציה

אצלנו תמצאו את הפתרון לאחזקת הבית- עבודות אינסטלציה, שיפצים כלליים, עיצוב בגבס, מכירה והתקנה של ברזים מעוצבים ומוצרים נוספים. עם נסיון של מעל עשור בתחום, אנחנו כאן לתת לכם שירות ברמה הגבוהה ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו איתנו קשר