החלפת פתח ניקוז אמבטיה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

לפרטים נוספים מוזמנים להשאיר פרטים

כולנו מכירים את פתח הניקוז באמבטיה ומה תפקידו. כמו כן, אנו מנקים מדי פעם את המסננת, כך שכל הלכלוך ייזרק והים באמבטיה יעברו ללא בעיה. לעיתים ישנן סתימות נשנות, כך שהפתרון הוא החלפת פתח ניקוז באמבטיה. לרוב כשזה קורה, מומלץ להזמין מיד אינסטלאטור, היות ורק לו יש את הידע, הניסיון והכלים הדרושים לפתיחת הניקוז ולהחלפת פתח הניקוז הישן בחדש. חשוב לציין, כי אם לא יוחלף פתח הניקוז, אתם תיתקלו בבעיות כגון: מים יורדים לאט ואם בכלל), ריחות לא נעימים, מים שצפים ועוד. ניקוז תקין, מבטיח כי המים יזרמו באופן חלק לפתח הניקוז ויעברו למערכת הביוב הראשית בביתכם.

פתח ניקוז אמבטיה

מה עליכם לדעת על פתח הניקוז באמבטיה?

יש לדעת, כי מעל פתח הניקוז באמבטיה, קיים פתח ניקוז ישר, אשר נמצא בקו ישר, במאונך ומתחתיו, קיים פתח ניקוז נוסף. ומלץ לבצע אבחון של הבעיה באמצעות בעל מקצוע אין כגון אינסטלאטור, כך שתוכלו לדעת אם מדובר על החלפת פתח ניקוז באמבטיה, או על צינור שסתום.למעשה ניקוז האמבטיה, שומר על ניקיונה ועל ההיגיינה והבריאות שלכם ושל בני ביתכם ראשית אם המים אינם יורדים, סתימה באמבטיה שמחייבת פתיחה, זה הדבר הראשון שיש לבצע.יש לתחזק נכון את פתח הניקוז באמבטיה, היות והוא מתלכלך ונסתם לעיתים קרובות משומן של סבון, מרכך , שיער ולכלוך שיורד מהגוף. אמנם פתח הניקוז נראה לכם שולי, אבל למעשה הוא בעל חשיבות ולכן, כאשר יגיע האינסטלאטור, עליכם לקבל הוראות בדר התחזוקה הנכונה שלו.

סתימה באמבטיה שונה מסתימת כיורים

בניגוד לפתיחת סתימה בכיור מטבח, אשר נסתמים לעיתים תכופות בשל שאריות מזון או שומן שהתקשה, הסתימה באמבטיה לא נגרמת אותם הגורמים. יחד עם זאת, זו אינה תופעה נדירה שהמים באמבטיה אינם יורדים. מערכת הניקוז פועלת על כוח המשיכה, כך שאם נוצרת סתימה, סימן שקיים גורם שחוסם את המים באופן פיזי. לרוב, סתימות באמבטיה נגרמות בגלל שיער שמתאסף ולכן, תחזוקה החשובה שיש לבצע, היא ניקוי המסננת בפתח הניקוז של האמבטיה. במידה, ופתח הניקוז נראה נקי אבל המים עדיין תקועים באמבטיה,, סימן שהסתימה נמצאת בצנרת המים. במקרה זה, האינסטלטור יגיע לפתח הביקורת ויפתח את המכסה, יסתייע בספיראלה וציוד נוסף לפתיחת הסתימה.

עוד סיבה להחלפת פתח הניקוז באמבטיה

קיימים מקרים, שהאמבטיה נראית במצב טוב, אבל קיימת חלודה באזור שבו מתנקזים בה המים, מה שעשוי לגרום לריקבון ולחור, היות והאמבטיה מתחת למים לא מוצפת בשכבת אמייל. במקרה זה, יש ללטש את אזור החלודה ולהלחים טבעת חדשה סביב לפתח הניקוז. טבעת זו, תעצור את המים שלא יחלחלו תחת האמבטיה, כך שלא תצטרכו להוציא כסף רב על אמבטיה חדשה.  בעל מקרה, תיקון של פתח הניקוז או החלפתו, אורך כשעתיים, כך שלאחר מכן, תוכלו ליהנות מרחצה באמבטיה ללא סתימות.

מתי יש להחליף פתח ניקוז תחתון באמבטיה?

לאמבטיה קיימים שני פתחי ניקוז, אשר אליהם מחובר צינור, המטרה של פתח הניקוז העליון הוא, להעביר את המים אשר מגיעים לגובה כאשר קיימת הצפה, לפתח הניקוז התחתון ושם מי הקולחין יעברו לביוב. פתח ניקוז עליון, חייב שיהיה בכל אמבטיה, הצינור שחבר בין שני פתחי הניקוז, המוקם מאחורי האמבטיה, אינו נראה לעין ולרוב אינו מצריך החלפה, כך שלרוב אם יש להחליף את פתח הניקוז, מדובר יהיה על החלפת  פתח ניקוז תחתון אמבטיה. כאשר אתם חושדים בתקלה במערכת הניקוז, אל תנסו לפתור את הבעיה בעצמכם, היות וייתכן ותגרמו לנזק גדול יותר. הזמינו שרברב, אשר יאבחן את התקלה ואם מדובר על החלפת פתח ניקוז אמבטיה או במקרים  הוא יבצע את הפעולה באמצעות מכשור מתאים.

הכלים המקצועיים שבהם שמשתמש אינסטלאטור להחלפת פתח ניקוז באמבטיה

ישנם כלים ייעודיים, אשר באמצעותם האינסטלטור מחליף את פתח הניקוז באמבטיה. למשל, בוכנה, אשר פותחת את סתימת הניקוז באמבטיה או במקלחת. נחש ניקוז, זהו כלי הדומה למקדחה זהו כלי מאוד גמיש, שנראה כחוט ארוך שתפתל וניתן יהיה להחדירו לפתח הניקוז. מפתח צינור, הוא כלי שימושי, בקרב בעלי המקצוע בתחום האינסטלציה כאשר כלי זה, משחרר או מהדק את החיבור סביב הניקוז. השאירו את המלאכה בידי מקצוענים כו אינסטלאטורים, היות ואם אין לכם ידע בשימוש בכלים אלה, תגרמו נזק וחבל.

מתי יש להזמין אינסטלאטור?

אם יש לכם סתימה באמבטיה, ראשית, נסו להפעיל את הפומפה. יש להוציא תחילה את המים בעזרת דלי, עד שפתח הניקוז יתגלה לעין. יש לפמפם עם הפומפה. אם הסתימה נפתחה, מה טוב, אך אם המים עדיין תקועים באמבטיה, יש להזמין אינסטלטור מוסמך בחברת מיגו. עוד מקרה שעליכם לקחת בחשבון הוא, שאם הצלחתם להוריד את המים לביוב באמצעות הפומפה, אך לאחר יום, יומיים הסתימה חוזרת, הזמינו אינסטלאטור גם במקרה זה, היות והבעיה היא או בצנרת סתומה, או בפתח הניקוז. שימו לב, כי אסור להחדיר חפצים חדים לפתח הניקוז, או להשתמש בפותחי סתימות עם חומרים כימיים חזקים, משום ששני אלה, גורמים לנזק רב בצנרת.

מנעו בעיות בפתח הניקוז באמבטיה

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות, זה למנוע אותם. פתח הניקוז ומערכת הביוב יכולים להתמודד עם כמות מוגבלת של נוזלים ולכלוך. חשוב לא להזניח את מערכת הביוב וניקוז המים מעבר ליכולות שלה, מה שיגרום לנזק והוצאות כספיות מצדכם. יש לבצע תחזוקה נכונה וניקוי המסננת בפתח הניקוז ולתת תרופה למכה.

בררו את המחירים להחלפת פתח ניקוז באמבטיה

אנו כצרכנים ישראלים, תמיד נוטים לבדוק את המחירים (מוזמנים להצין בעמוד מחירון אינסטלטורים), כאשר אנו מעוניינים להזמין בעלי מקצוע כמו אינסטלאטור. ישנם אתרי השוואות מחירים עם תעריפים מוכנים לכל פעולה. גם מבחינת האינסטלאטור שתזינו, בדקו עליו כמה שיותר פרטים, כלך שתזמינו אינסטלאטור מקצועי ואמין, כך שתמיד תוכלו להסתייע בו.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

מיגו אחזקות- אינסטלציה

אצלנו תמצאו את הפתרון לאחזקת הבית- עבודות אינסטלציה, שיפצים כלליים, עיצוב בגבס, מכירה והתקנה של ברזים מעוצבים ומוצרים נוספים. עם נסיון של מעל עשור בתחום, אנחנו כאן לתת לכם שירות ברמה הגבוהה ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו איתנו קשר