איתור רטיבות בקיר – מצב שאסור להפקיר

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

לפרטים נוספים מוזמנים להשאיר פרטים

כאשר אנו גרים בבית, לא אחת, במיוחד בימי החורף, אנו רואים כי אחד הקירות בבית או יותר ספגו רטיבות. מצב זה אינו בריא, היות והרטיבות גורמת לעובש, אשר ממנו אפשר לפתח בעיות חמורות בדרכי הנשימה, עד למצב של אסטמה כרונית. זו הסיבה, כי ברגע שאתם מזהים רטיבות באחד מקירות הבית או הדירה, עליכם להזמין חברה המתמחה בתחום ואף מחזיקה בציוד של איתור רטיבות בקיר. לחברה שעוסקת שנים בתחום האיטום, יש ציוד כגון מצלמות טרמיות, אשר עשויות לזהות את מוקד הרטיבות. ייתכן כי מדובר בצינור מים שנסדק, או בעיות באיטום.

למי פונים כאשר מגלים רטיבות בקיר?

ישנן חברות אינסטלציה או חברות איטום או שירותי אינסטלציה עד הבית, אשר מחזיקות במומחים אשר יודעים כיצד לבצע איתור רטיבות בקיר. מדובר בציוד די יקר, שרק חברות וותיקות שיש להן המון לקוחות, יכולות להרשות לעצמן ציוד מקצועי ויקר זה. ישנם מקרים אשר בהם הבידוד אינו יעיל, כך שיש להחליף את הבידוד, או שישנה נזילה מהגג והיא עוברת לקירות. את האיתור המדויק של הנזילה, יגלה איש מקצוע מומחה, אשר יוכל לתקן את מקור הנזילה מבלי להרוס קירות שלמים ורק באמצעות הציוד המקצועי, מה שיחסוך לכם זמן  וכסף רב. עד לפני שהגיע טכנולוגיה חדישה באמצעות ציוד ליתור נזילות, היה הרבה יותר קשה ומורכב, למצוא את הנזילה ולתקן אותה.

כיצד מגלים רטיבות בקירות?

ברגע ששמתם לב כי הצבע בקירות מתקלף, הקיר באזור מסוים כהה יותר, או שישנם סימנים של עובש, אל תחכו, פשוט הזמינו מיד מומחה של איתור רטיבות בקיר, על מנת שימנע מכם נזקים גדולים יותר, אם לנכס או אם לבריאותכם ובריאותם של בני הבית. לעיתים מדובר בסדק שנובע מקיר חיצוני, מה שגורם לחדירת מים בעת תקופת החורף והגשמים שמאפיינים תקופה זו. ציוד תרמי יכול לאתר את הנזילה ואנשי מקצוע יתקנו אותה ויעניקו לכם אחריות על התיקון. יש לשים לב במיוחד בדירות הנמצאות בבניין מגורים, שהרטיבות, בדירתכם, לא תיפגע בדירת השכן, מה שיגרום לכם לשלם פעמיים על התיקון גם של הנזילה שנגרמה בדירתכם, וגם על הנזק שנגרם לדירת השכנים.

איתור רטיבות בקיר

מומלץ להיות עירניים ולבדוק היטב את קירות הבית

ישנם אזורים שונים בבית, כגון רהיטים גדולים כגון מזנון או ספות, אשר מסתירים קיר שבדיוק באזור המוסתר קיימת נזילה. ייתכנו מקרים שהתיקון יהיה מורכב יותר, היות והמים חדרו וגרמו לנזק כבד יותר. זו הסיבה, כי יש להיות עירניים ולבדוק במיוחד אזורים שמוסתרים אם ע"י רהיט, תמונה וכדומה. במידה והדירה או הבית שברשותכם מבוטח, תוכלו להפעיל את חברת הביטוח ולחסוך כסף,  אך אם אין ברשותכם  פוליסת ביטוח  נכס, תוכלו תמיד להתקשר לחברת איתור רטיבות בקיר, אשר תגיע, תבצע את הבדיקה ותיתן לכם הצעת מחיר.

דחיית תיקונים של צנרת המים תגרום לרטיבות בקירות

כשם שלא תזניחו את הטיפולים ברכב שברשותכם, כך גם לא תזניחו את התחזוקה השוטפת של ביתכם. זו הסיבה שבגללה ישנם רטיבויות בקירות ולעיתים כאשר הרטיבות נראית לעין, הנזק יהיה כבד יותר. אם מדובר בהזנחה של תיקון או בדיקה של צנרת מים (במיוחד כאשר מדובר בנכס ישן מעל ל- 20 שנה) יש להיות עם האצבע על הדופק. לדוגמא, אם רכשתם נכס מיד שנייה, בדקו את צנרת הבית באמצעות חברה המציעה שירותי איתור נזילות מים, כך שלפני רכישת הנכס, תוכלו לחייב את המוכר בתיקון הצנרת או החלפתה כליל.

כיצד עוד ניתן להימנע מרטיבות בקירות?

בסוף הקיץ והכוונה היא לפני בוא הגשמים, מומלץ לבדוק את הגג, את המרזבים, לבדוק את האיטום ואת קיומם של סדקים בקירות החיצוניים. הכנה זו של הבית לפני בוא החורף, תחסוך מכם נזק והוצאות כספיות מיותרות. יש לשים לב גם לאיטום, היות וישנם סוגי איטום שמחזיקים לתקופה מסויימת של 5, או 10 שנים, כך שלפני תום האחריות  על האיטום, מומלץ לבדוק גם את נושא האיטום. יש לדעת שרטיבות בקיר, במיוחד באזורים אשר בהם נמצאים קווי חשמל, עשויה לגרום לקצר חשמלי ולכן, בדיקת רטיבות מומלצת. מים שחודרים לקירות, עשויים לגרום נזק חמור למבנה ולכן, יפה שעה אחת קודם.

אל תמתינו לקיץ על מנת לתקן את הרטיבות בקירות

רבים מבצעים טעות חמורה זו, כאשר הם ממתינים לקיץ, על מנת לתקן רטיבות בקירות. הסיבה היא שהמים ימשיכו לחלחל ולגרום לנזק חמור גם ביסודות המבנה, קצרים חשמליים ותיקון יקר בהרבה יותר. חשוב לציין, כי המחירים של תיקון רטיבות בקירות המבנה, ישתנה לפי גובה הנזק. למעשה, תחזוקה נכונה של ביתכם, עשויה למנוע הוצאות רבות וכן, היא תעלה את איכות חייכם, כאשר אתם גרים בבית ללא רטיבות ועובש, אשר גורם נזקים חמורים לבריאותכם. ההמלצה של מומחים בתחום איתור רטיבות בקירות, היא לבצע בדיקה תקופתית ולמנוע מכם הוצאות מיותרות וכן, תוכלו להיות בראש שקט וללא הפתעות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

מיגו אחזקות- אינסטלציה

אצלנו תמצאו את הפתרון לאחזקת הבית- עבודות אינסטלציה, שיפצים כלליים, עיצוב בגבס, מכירה והתקנה של ברזים מעוצבים ומוצרים נוספים. עם נסיון של מעל עשור בתחום, אנחנו כאן לתת לכם שירות ברמה הגבוהה ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו איתנו קשר